Kāzu fotogrāfu cenas

Autors - 13.08.2020.decembris 2nd, 2020Ieteikumi klientiem
kāzu fotogrāfs cenas cik maksā

Vai vēlaties zināt, cik maksā kāzu fotogrāfs? Esam apkopojuši cenas un paskaidrojuši izmaksas vairāk nekā 20 lieliskiem kāzu fotogrāfiem, kuri teicami tiks galā ar uzdevumu un iemūžinās Jūsu dzīves svarīgāko dienu vēl labāk, kā spējat iedomāties! Jums atliek tikai izvēlēties sev atbilstošāko variantu.

Tātad, ķersimies vērsim pie ragiem!

Fotogrāfu cena par pilnu dienu (~12h):

Kā iespējams zināt, mēs savā portālā esam apkopojuši virkni labāko kāzu fotogrāfu. Tie ir cilvēki, kam varat uzticēties, un kas šeit ir nokļuvuši, jo sevi ir pierādījuši caur darbiem un tīru reputāciju. Varēsiet iepazīties ne tikai ar fotogrāfu līdzšinējo pieredzi un veikumu, bet arī to izmaksām pie dažādiem scenārijiem – pilna diena, nepilna diena, pirmskāzu fotosesija utt.

Šajā rakstā esam tos sagrupējuši pēc dažādiem cenu intervāliem tieši pilnas dienas (~ 12 stundas) kontekstā. Dažiem no viņiem izmaksās ir iekļauta arī pirmskāzu fotosesija.

Premium klase (€ 900+)

Augsta klase (€ 700-900)

Vidēja klase (€ 500-700)

Budžeta klase (līdz € 500)

Cik naudu atvēlēt fotogrāfa pakalpojumiem?

Tas lielā mērā būs atkarīgs no apmēra – ja plānojat lielas kāzas, tad fotogrāfa pakalpojumiem vajadzētu atvēlēt ap 10% no kopējās tāmes, bet ja mazas – tad ap 25%. Katrā ziņā, nevajadzētu fokusēties tikai uz fotogrāfu vai arī šim pakalpojumam atvēlēt neproporcionāli mazus līdzekļus, jo šī tomēr būs ļoti, ļoti īpaša diena, ko vajadzētu atbilstoši iemūžināt! Iespējams, lai mazliet atvieglotu kopējo izdevumu slogu, der apdomāt patēriņa kredīta ņemšanas opciju.

Kā veidojas fotogrāfu izmaksas?

Pirmajā mirklī izdzirdot, ka kāzu fotogrāfs par savu darbu prasa vairākus simtus, atsevišķos gadījumos – pat tūkstošus, mati saceļas stāvus. Tomēr, tik augstām cenām ir vairāki izteikti pamatojumi, ar ko tūdaļ varēsiet iepazīties un izprast mazliet vairāk fotomākslinieka ikdienu.

Pieredzes trūkums vai bagātība

Ir cilvēki, kas savas kāzas uztic iemūžināt draugiem vai ģimenes locekļiem, jo tas, visticamāk, nemaksās neko. Iespējams, draugam ir simboliska fotografēšanas pieredze, iemūžinot citus draugus individuālajās fotosesijās, un, iespējams, ir pat kaut kāda fototehnika.

Trakāki ir scenāriji, kad cilvēki savas kāzas izlemj iemūžināt paši – ar viedtālruņiem.

Šī diena, ļoti iespējams, ir visnozīmīgākā Jūsu dzīvē. Atmiņas par to vēl ilgi rotās Jūsu seju un radīs smaidu. Vai tiešām Jūs vēlaties tik īpašu notikumu iemūžināt un atspoguļot pavirši? Bet varbūt šī ir tā reize, kad ietaupīti daži simti eiro nav īsti vietā? Šīs fotogrāfijas būs dārgums, ko glabāsiet visu savu dzīvi.

Nepieredzējis fotogrāfs, ļoti iespējams, par savu darbu prasīs salīdzinoši zemu samaksu. Viņam nav nedz pieredzes bagāžas, nedz profesionālas aparatūras, lai tvertu nozīmīgākos mirkļus un tos iemūžinātu profesionāli. Ir pat dzirdēti gadījumi, kad lētie fotogrāfi “aizmirst” ierasties uz kāzām un jaunā pāra īpašā diena jau pašā startā ir ar zināmu rūgtuma piegaršu. Zemas kvalitātes bildes, ko kauns publicēt pat sociālajos tīklos, ir krietni izplatītāka prakse. Mēdz būt arī gadījumi, kad fototehnika pārstāj darboties kaut kur dienas vidū. Tā saplīst vai izlādējas akumulators. Arī tad daļa svarīkāgo epizožu netiks iemūžinātas.

IESKATIES – Idejas kāzu fotosesijai

Pieredzējis fotogrāfs būs iemūžinājis jau vairākus desmitus vai pat simtus kāzu. Viņam būs profesionāla fototehnika un zināšanas, kā to visefektīvāk izmantot. Viņš labi zinās, kā būt visur un tvert ik mirkli. Viņš zinās labākos trikus, kā bildes padarīt patiesi baudāmas un tādas, ko būs prieks glabāt un rādīt draugiem. Pieredzējis fotogrāfs būs sagatavojis rezerves kameru, rezerves atmiņas karti un pat rezerves fotogrāfu, kas, ja nu pēkšņi notiks kādi kritiski apstākļi, spēs viņu aizvietot. Bet visbiežāk nav tādu apstākļu, kas profesionālu fotogrāfu atturētu no viņa darba – ja viņš ir apsolījis, tad viņš ierodas laikā un paveic neiespējamo! Un arī fotogrāfijas tiks apstrādātas ātri un profesionāli!

Augstas fotoaparatūras izmaksas

Laba vai profesionāla fotokamera maksā vairākus tūkstošus eiro. Šai fotokamerai ir nepieciešami dažādi objektīvi – dažādām situācijām. Arī tie maksā vairākus tūkstošus eiro. Kamerai ir nepieciešami dažādi papildus atribūti, piemēram, rezerves akumulatori, ātrdarbības atmiņas kartes utt.

Fotogrāfiju apstrādei un uzglabāšanai ir nepieciešama dārga un jaudīga datortehnika ar neskaitāmiem ātrdarbības (SSD) cietajiem diskiem simtiem terabaitu apjomā (pieredzējušiem fotogrāfiem, kas Jūsu fotogrāfiju rezerves kopijas glabās visu mūžu). Arī tā maksā vairākus tūkstošus eiro. Visbeidzot, arī bilžu apstrādei ir nepieciešama kvalitatīva programmatūra, kuras licences nav no lētajām.

Īsāk sakot, profesionāla fotogrāfa darbam nepieciešamie instrumenti kopumā var izmaksāt pat desmit un vairāk tūkstošus eiro. Šie instrumenti ir jākopj, jāuztur darba kārtībā un reizēm jānomaina uz jauniem. To nav iespējams izdarīt, ja par savu darbu tiek prasīta zema (pāris simtu) atlīdzība, kas nenosedz pat fototehnikas amortizācijas izmaksas, nerunājot par pašu darbu, ko veic pieredzējis eksperts.

Asistentu nepieciešamība

Nereti profesionāls fotogrāfs nestrādā viens. Viņam ir uzticama komanda ar cilvēkiem, kas asistē gan fotogrāfiju uzņemšanā, gan smagā aprīkojuma pārnēsāšanā, gan fotogrāfiju apstrādē.

Gan asistentu, gan rezerves fotogrāfu gatavība veikt darbu kaut ko maksā. To visu fotogrāfs nosedz no savas kabatas, lai Jūs iegūtu drošu, garantētu un profesionālu rezultātu!

Ļoti intensīvs darbs

Fotogrāfa darbs sākas jau iepriekšējā dienā, rūpīgi sagatavojot un pārbaudot fototehniku, saskaņojot uzdevumus ar asistentiem un rezerves fotogrāfiem. Nereti šajā vai iepriekšējā dienā tiek noorganizēta arī pirmskāzu fotosesija, kas, visbiežāk, jau ir iekļauta cenā. Tā ļauj iegūt bildes ar sevišķi oriģinālu kompozīciju un prasa laiku, ko nav iespējams atvēlēt steidzīgajā kāzu dienā, kad jāpagūst tik daudz…

Kāzu dienā fotogrāfam ir jābūt klāt kā pirmajam. Viņam ir jātver ik mirkli, dienas laikā uzņemot vairākus simtus vai pat tūkstošus fotogrāfiju, no kā vēlāk būs iespējams atlasīt pašas izcilākās. Visu dienu fotogrāfs ļoti intensīvi strādā, koncentrējas, cenšoties neko nepalaist garām. Viņam īsti nav laika, kad atpūsties, paēst. Fotogrāfa darbs nebeidzas arī pēc pēdējā kāzu dalībnieka aiziešanas gulēt. Tuvākajā laikā būs jāapstrādā un jāsagatavo neskaitāmas fotogrāfijas. Lielākie meistari rūpīgi apčubina ikkatru bildi, lai tā būtu nevainojama un izcila. Tas prasa ļoti daudz laika un pacietības.

Tāpat gan pirms, gan pēc kāzām vairākkārt tiek satikts jaunais pāris, pārrunājot idejas, stratēģijas, to izpildījumu. Kopīgi atlasot favorītbildes, nododot to oriģinālus, apstrādātās versijas un rezerves kopijas. Profesionāla fotogrāfa darbs aizņem vairākas dienas, nevis tikai dažas stundas kāzu dienā.

Dažādi papildus izdevumi

Labu meistaru raksturo ne tikai liela pieredzes bagāža, dārga un profesionāla aparatūra un intensīvs darbs, bet arī piedalīšanās dažādos fotokonkursos, metot sev jaunus izaicinājumus. Bet, jo sevišķi, nemitīga izaugsme, apmeklējot kursus un meistarklases. Labu kāzu fotogrāfu raksturo arī atbilstošs un tematisks apģērbs, kam katrās kāzās ir jāizskatās nevainojami! Visbeidzot, vairums profesionālo fotogrāfu uz kāzu dienu iznomā arī papildus aprīkojumu – rezervei un nestandarta situācijām.

Rezumējums

Patiešām labu kāzu fotogrāfu cenas nav zemas. Tomēr, tās nav uzpūstas no zila gaisa – tām ir ļoti skaidrs pamatojums. Tik nozīmīgā dienā nevajadzētu censties ietaupīt pāris simtus, jo sevišķi uz fotogrāfa rēķina, jo tieši fotogrāfijas būs šīs neaizmirstamās dienas galvenie liecinieki visa mūža garumā! Neprofesionāls fotogrāfs var šo dienu sagandēt, taču profesionāls fotogrāfs tai piedot vēl papildus laimi un pieredzi.

Novēlam, lai šī diena izdotos lieliska!

APSKATĪT KĀZU FOTOGRĀFUS

Izsaki viedokli