Skip to main content
jaundzimušo fotosesija

Jaundzimušo fotosesija

Mazuļa nākšana pasaulē ir ārkārtīgi īpašs notikums, un jaundzimušo fotosesija ir lielisks veids, kā to iemūžināt brīnišķīgās fotogrāfijās. Zīdaiņu bildes varēsiet gan nosūtīt vecvecākiem par piemiņu, gan ievietot savā ģimenes fotoalbumā. Mēs esam apkopojuši būtiskāko informāciju, kas palīdzēs Jums izlemt, kur un kā organizēt Jūsu mazuļa pirmo foto sesiju dzīvē.

Ja šajā publikācijā Jums tomēr neizdevās atrast atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem, ar prieku uz tiem atbildēsim, ja tos atsūtīsiet mums uz e-pastu. Iespējams, vēl labāks variants būtu sazināties ar bērnu fotogrāfiem, kas Jums varēs atbildēt īpaši kompetenti.

Vai meklējat mazuļu fotogrāfu? – Šeit atradīsiet pašu labāko:

Mazuļa pirmo soļu iemūžināšana

Ikviens vecāks Jums apstiprinās, ka mazuļi izaug ārkārtīgi strauji. Tieši tādēļ ir ļoti svarīgi tvert mirkli un iemūžināt viņu pirmos dzīves soļus. Pienāks mirklis, kad ieskatīsieties ģimenes fotoalbumā un nespēsiet noticēt, ka šis piecgadīgais rakaris vēl pavisam nesen bija tik maza un trausla būtne.

zīdaiņa fotografēšana

Papildus iedvesmai iesakām apskatīties idejas mazuļu fotosesijai (bilžu formā)!

Šīs fotogrāfijas būs ne tikai lielisks atgādinājums par laiku, kad pasaulē ienāca Jums svarīgākais cilvēks, bet varēsiet tās izmantot arī kā dāvanu radiniekiem un tuviniekiem. Un, galu galā, pēc daudziem gadiem šīs bildes būs liela vērtība arī pašam bērnam.

Kur meklēt labu bērnu fotogrāfu

Labs mazuļu fotogrāfs ir īsts retums. Tā ir ne tikai spēja notvert visīsākos smaida uzplaiksnījumus, bet arī prasme tos radīt. Labam meistaram būs ne tikai profesionāla fotokamera, bet arī plašs aksesuāru arsenāls – visdažādākās sedziņas, kostīmiņi, cepurītes utt. Lai taupītu Jūsu laiku, mēs esam apkopojuši pašus labākos bērnu fotogrāfus, šeit īpaši izdalot, mūsuprāt, izcilākos jaundzimušo fotogrāfus.

Nesteidzīgi iepazīstieties ar šo cilvēku veikumu, izlasiet piedāvājumu un smelieties idejas sava bērna foto sesijai! Sazinieties, uzdodiet visus sev interesējošos jautājumus, vienojieties par cenu un rezervējiet fotografēšanos sev un fotogrāfam izdevīgākajā laikā un vietā!

Piemērotākais laiks, lai fotografētos

Jūsu mazulis ir burvīgs, neatkarīgi no viņa vecuma. Viņa iemūžināšana ir vēlama jebkurā laikā, tomēr īpaši kvalitatīvas fotogrāfijas izdosies tad, ja fotografēšana notiks kādā no pirmajām desmit viņa dzīves dienām. Tas ir laiks, kad viņi vēl ir īpaši piemīlīgi un krunkaini, bet, pats galvenais, tikai ēd un guļ, kas ļoti atvieglo fotografēšanas procesu. Nākamais piemērotais etaps ir ap desmito dzīves nedēļu. Ap to laiku mazuļi jau ir nedaudz apvēlušies, un kļuvuši ļoti smaidīgi.

mazuļu fotosesija

Tomēr, ja nepaguvāt viņu iemūžināt pirmo trīs dzīves mēnešu laikā – nekas nav nokavēts! Esiet pacietīgi un sagaidiet, kad jūsu jaunā atvase būs iemācījusies apsēsties vai rāpot – arī tie būs nozīmīgi notikumi, kurus būs vērts iemūžināt burvīgās fotogrāfijās.

Kur organizēt zīdaiņa fotosesiju

Ir trīs iespējamās opcijas – fotostudijā, Jūsu dzīvesvietā vai pie dabas krūts. Populārākais variants mazuli ir fotografēt īpaši iekārtotā un bērniem drošā fotostudijā. Tur ir viss nepieciešamais aprīkojums, lai fotogrāfijas izdotos skaistas un kvalitatīvas. Tomēr, it īpaši pirmajās dzīves dienās un ziemas apstākļos, mazuļa transportēšana nav ērta, tādēļ šajās situācijās ir iespējama alternatīva – fotografēšanos organizēt Jūsu mājās.

jaundzimušo fotografēšana

Telpas iekārtojums nespēlēs lielu lomu, jo fotogrāfijā apkārtējais fons būs miglains – izcelts būs tikai centrā esošais mazulis. Par apgaismojuma kvalitāti parūpēsies pats fotogrāfs – sev līdz ņemot visu nepieciešamo aprīkojumu gaismas radīšanai. Trešā opcija, pie nosacījuma, ka ārā ir silts un valda labi laikapstākļi, ir organizēt jaundzimušo fotosesiju ārā – pie dabas. Skaistas fona krāsas, kvalitatīvs apgaismojums, un, pats galvenais, bildes izdosies ļoti skaistas un interesantas.

Kā noritēs jaundzimušo fotosesija

Pats fotografēšanas process var mainīties, atkarībā no tā, kur tiks rīkota jaundzimušo fotosesija. Tas rada tīri tehniskas izmaiņas, kas izpaudīsies tajā, cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai fotogrāfs sagatavotos fotografēšanai. Tāpat ir jāņem vērā citi apstākļi – vai bērnam tajā laikā nav jāpaēd, jānomaina autiņi utt. Šīs lietas ir svarīgi izdarīt īsi pirms foto sesijas sākuma. Un noteikti paturiet prātā domu, ka ir iespējams fotografēties arī ģimenes lokā, kur kopā ar mazuli būs arī vecāki u.c.

zīdaiņu fotosesija

Kas attiecas uz bērna apģērbšanu – Jums ir jāizlemj vai vēlaties modernu fotosesiju ar īpašām drēbītēm un aksesuāriem, vai vairāk dokumentālu, kur tiek pieņemts, ka bērns arī bez ģērbšanas ir tieši tāds, kādam viņam no dabas ir jābūt. Otrā pieeja paredz, ka fotografēšanas procesā netiks izmantoti īpaši aksesuāri, vien dabīgas krāsas sedziņa, kurā jaundzimušais tiks ietīts. Fotografēšanas process nebūs ilgs – ja bērniņš būs mierīgs, fotogrāfs nedaudz paeksperimentēs ar kompozīciju un leņķiem, un atliks vien gaidīt fotogrāfijas. Tās digitālā formā būs gatavas no dažām dienām, līdz pat dažām nedēļām, atkarībā no fotogrāfa noslodzes.