individuāla fotosesija

Individuāla fotosesija

Individuāla fotosesija, studijā vai ārpus tās, ir lielisks veids, kā tikt pie profesionālām un kvalitatīvām fotogrāfijām. Tās lieliski papildinās Jūsu sociālo tīklu profilus, nesot garantētu un pozitīvu novērtējumu no draugu un paziņu puses. Profesionāla fotografēšanās var būt arī lielisks veids, kā papildināt savu portfolio, fotoalbumu vai atsvaidzināt plauktā stāvošo foto rāmi. Jūsu ērtībām esam apkopojuši būtiskāko un noderīgāko informāciju, aptaujājot Latvijas top fotogrāfus.

Esam droši, ka šī publikācija sniegs atbildes uz dažādiem jautājumiem, tomēr, ja nu gadījumā tā nav – rakstiet! Mēs ar prieku atbildēsim un palīdzēsim Jums rast risinājumu. Tomēr pastāv iespēja arī sazināties ar pašiem fotogrāfiem, kurus atradīsiet tam paredzētajā kategorijā.

Kā izvēlēties fotogrāfu

Neatkarīgi no tā, vai vēlaties klasisku fotosesiju, kailfoto sesiju vai portretu fotografēšanu, svarīgi ir piemeklēt fotogrāfu, kurš ne tikai mācēs nospiest īstās pogas, bet ar kuru būs jūtama arī pozitīva saikne. Ir ārkārtīgi svarīgi, lai fotogrāfa klātbūtnē Jūs justos patīkami un atslābināti. Tāpat ir svarīgi, lai gaisā virmotu kvalitatīvs humors, kas izraisīs smaidu un smieklus! Visi šie pozitīvie apstākļi atspoguļosies fotogrāfijās.

Un ir skaidrs tas, ka nav viens fotomākslinieks, kura fotosesijā ikviens cilvēks justos fantastiski. Tieši tāpēc ir jāeksperimentē, līdz atrodat savu īsto. Tomēr ir skaidrs, ka par fotomākslinieka kvalitāti un spējām runā daži indikatori. Aplūkojiet labāko fotogrāfu līdzšinējos veikumus un piedāvājumus. Vai viņu uzņemtās fotogrāfijas Jūs uzrunā? Vai cilvēki tajās ir laimīgi? Vai fotografēšanas procesā ir izmantotas interesantas un radošas pieejas? Vai bildes izskatās kvalitatīvi apstrādātas? Un, ja liekas, ka ir labi, tomēr trūkst papildus info – sazinieties ar viņiem! Sakiet, ka vēlaties redzēt plašāku portfolio, ka vēlaties iepazīties ar līdzšinējo klientu atsauksmēm. Satiecieties un iepazīstieties ar fotogrāfu vēl pirms pašas foto sesijas.

Vai meklējat portretu fotogrāfu? – Šeit atradīsiet pašu labāko:

Sagatavošanās fotosesijai

Pats galvenais ir pozitīvi noskaņoties pirms gaidāmās foto sesijas. Atkarībā no Jūsu izvēlētās fotosesijas norises vietas un formāta, fotomākslinieks Jūs palūgs sagatavot dažādus tērpus un citus aksesuārus, piemēram, ar hobijiem saistītus priekšmetus utt. Neatkarīgi no foto sesijas formāta un norises vietas, smuki sakopiet nagus, izmazgājiet matus, izgulieties un atpūtieties!

profesionāla fotosesija

Lai būtu nepieciešamais spēks un enerģija, jo fotografēšanās mēdz ieilgt un ir ļoti aktīva, kārtīgi paēdiet brokastis! Pirms pašas fotografēšanās gan nevajadzētu pārforsēt ar ēšanu, jo tas atkal var apgrūtināt kustību brīvību un viegluma sajūtu. Tomēr mēdz teikt, ka paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks – atrodiet zelta vidusceļu! Kas attiecas uz kosmētiku – konsultējieties ar fotogrāfu. Vairums no viņiem piedāvā arī profesionālu vizāžistu pakalpojumus. Profesionāli uzklāta kosmētika foto sesijas laikā ir vitāli svarīga, tāpēc labāk atstājiet to ekspertu rokās. Kas attiecas uz pozēšanu – arī par to nesatraucaties! Fotomākslinieks par to parūpēsies, vadot Jūs visas individuālās fotosesijas laikā.

Portfolio fotografēšana

Ir daudz un dažādas darba sfēras, kurās dominē cilvēka vizuālais tēls. Starp tām minamas tādas kā kino nozare, modes industrija, televīzija u.c. Pirms karjeras uzsākšanas, atlases posmā, Jūsu portfolio var spēlēt ļoti lielu lomu. Un tas ir pašsaprotami, ka šajās sfērās liels uzsvars tiek likts uz to, kā izskatāties. Tālāko pievienoto vērtību, interviju posmā, sniegs Jūsu raksturs un personība.

portfolio fotografēšana

Profesionāla portfolio izveidošana, kurā būs apkopotas Jūsu labākās fotogrāfijas, īpaši tās, kurās esat redzama konkrētās darba sfēras apstākļos, sniegs Jums lielas priekšrocības, salīdzinājumā ar citiem pretendentiem. Fotogrāfs parūpēsies par to, lai tajās izskatāties perfekti un profesionāli. Tiks izceltas Jūsu labākās vizuālās īpašības, un tas garantēs nokļūšanu tālākajos atlases posmos.

Fotosesija studijā

Fotosesijai studijā ir daudz un dažādas priekšrocības. Starp galvenajām minams tas, ka fotografēšanās studijā garantēti būs bez liekiem ārējās vides traucējumiem, tostarp, neprognozējamiem un sliktiem laikapstākļiem. Fotostudija ir fotogrāfa otrās mājas, kas nozīmē, ka viņš šeit jūtas kā zivs ūdenī, un tas lieliski atspoguļosies viņa darba rezultātā – bildēs.

fotosesija studijā

Visbiežāk, tur uz vietas būs vizāžisti, kas parūpēsies par Jūsu kosmētiku. Tur uz vietas būs dažādi papildus aksesuāri, kas padarīs fotografēšanās procesu vēl raibāku. Profesionāls apgaismojums ļaus spēlēties ar gaismām un ēnām, kas, savukārt, radīs tīkamu kontrastu fotogrāfijās, paralēli izceļot visu, ar ko varat lepoties. Kaut arī esam apkopojuši pieprasītākās fotostudijas, iesakām pirms tam papētīt arī pašu fotogrāfu piedāvājumus un līdzšinējos veikumus.

Portretu fotografēšana

Portretu fotografēšana klasiski norisinās fotostudijās, retākos gadījumos – brīvā dabā. Bieži no fotogrāfu puses notiek arī izbraukumi uz uzņēmumiem, kur brīvā vietā tiek iekārtota improvizēta fotostudija. Tās ir situācijas, kad uzņēmums ir pasūtījis darbinieku portretu sēriju. Kvalitatīvi portretu foto ir nepieciešami arī topošajiem darbiniekiem, kas vēlas savam CV pievienot izteiksmīgu un profesionālu fotogrāfiju. Tāpat portreti ir nepieciešami, noformējot dažādus personas dokumentus.

portretu fotografēšana

Papildus iedvesmai iesakām apskatīties idejas portretu fotosesijai (bilžu formā)!

Kvalitatīvs portretu foto no klasiskās fotogrāfijas atšķiras ar to, ka tiek īpaši izcelti sejas vaibsti. Tas tiek panākts fotostudijās, veicot pārdomātas gaismu un ēnu spēles. Šādi foto uzsver mūsu unikālo identitāti un atšķirīgumu uz pārējās cilvēces fona.

Fotosesija pie dabas

Fotografēšanās pie dabas krūts ir ļoti populāra un, pie labiem laikapstākļiem, sola izcilus rezultātus. Protams, ja vien izvēlēsieties labu fotogrāfu un oriģinālu norises vietu. Ļoti populāras šāda formāta norises vietas ir pie jūras, mežā, pļavās, retākos gadījumos – purvos, pamestās ēkās u.c.

fotosesija pie dabas

Šī ir lieliska iespēja atkārtoti apmeklēt savas mīļākās vietas, un skaisti iemūžināt sevi uz to neatkārtojamā fona. Uzvelciet savas mīļākās drēbes, paņemiet līdz pāris rezerves komplektus, jo drēbju nomaiņa starplaikos padarīs kadrus vēl daudzveidīgākus. Paņemiet līdz arī lietas, kas raksturo Jūs kā cilvēku. Tā var būt ģitāra, golfa nūja, makšķere vai tenisa rakete. Šī ir individuāla fotosesija, tāpēc nebaidieties tajā izpaust visu savu individualitāti pilnā krāšņumā!