grūtnieču fotosesija

Grūtnieču fotosesija

Ļoti populāra pēdējos gados ir kļuvusi grūtnieču fotosesija, kas tautā pazīstama arī kā gaidību vai punča fotosesija. Tā ir lieliska iespēja iemūžināt vienu no īpašākajiem notikumiem Jūsu dzīvē – bērniņa gaidības. Un, par cik šis ir ļoti rets un unikāls notikums, kas reti kad novērojams vairāk par divām, trim reizēm sievietes dzīvē, tas viennozīmīgi ir pelnījis tā iemūžināšanu skaistās fotogrāfijās. Lai atvieglotu Jums dzīvi, mēs esam apkopojuši būtiskāko informāciju un vērtīgākos padomus, aptaujājot Latvijas top fotogrāfus.

Bet, ja nu gadījumā kāds no Jums interesējošajiem jautājumiem palika neatbildēts – droši sazinieties ar mums, rakstot epastu. Mēs ar lielāko prieku sniegsim Jums atbildi, un, ja tā būs noderīga informācija visiem – papildināsim šo publikāciju. Alternatīva opcija ir interesējošos jautājumus uzdot šīs nozares ekspertiem.

Vai meklējat grūtnieču fotogrāfu? – Šeit atradīsiet pašu labāko:

Dažas noderīgas idejas

Gaidību foto sesija ir lieliska iespēja izmēģināt kaut ko jaunu, tādā veidā izspraucoties no ikdienas rutīnas. Ļoti vērtīgi būtu fotografēties kopā ar otru pusīti. Mēdz būt tā, ka ikdienas steigā un pienākumos esat mazliet piemirsuši viens par otru, tomēr šī aktivitāte ļaus to mainīt – pozitīvā veidā jūs atkal satuvināt. Tomēr šī nebūt nav vienīgā ideja foto sesijas paspilgtināšanai.

idejas grūtnieču fotosesijai

Papildus iedvesmai iesakām apskatīties idejas punča fotosesijai (bilžu formā)!

Ļoti oriģināla pieeja ir apvienot gaidību ar mazuļu fotosesiju. Dodieties fotografēties neilgi pēc tam, kad ir parādījies puncis, tad, apmēram, astotajā grūtniecības mēnesī un, visbeidzot, kādu laiku pēc bērniņa dzimšanas. Fotogrāfs, izmantojot dažas Photoshop manipulācijas, visas trīs fotogrāfijas savienos vienā. Šādu bildi var ierāmēt un ar lepnumu piekarināt mājās pie sienas. Tomēr pastāv alternatīva – klasiskās fotosesijas vietā, kur dominē pozēšana un dažādi papildus aksesuāri, piemēram, ap punci apsieta lente, izvēlēties dokumentālo pieeju. Tā izceļas ar savu nesamākslotību – pozēšanas vietā ir reālas situācijas, reāli cilvēki.

Kā izvēlēties labāko fotogrāfu

Mūsu mājaslapā Jūs atradīsiet plašu fotogrāfu piedāvājumu, tostarp tos, kas īpaši specializējas tieši grūtnieču fotografēšanā. Katram no šiem cilvēkiem Jūs droši varat uzticēt šī īpašā notikuma iemūžināšanu, tomēr pirms tam droši aplūkojiet viņu piedāvājumu un līdzšinējo veikumu. Ļoti vērtīgi ir domāt par fotogrāfu ilgtermiņa sadarbības prizmā – ja ar šo cilvēku Jums ir labs kontakts, un viņa darba rezultāts liek iesaukties “wow“, iespējams, ir vērts viņu piesaistīt arī citu dzīves notikumu iemūžināšanai.

Pirms foto sesijas rezervācijas noteikti noskaidrojiet, kāda ir šo cilvēku līdzšinējā pieredze, aprīkojums, aplūkojiet viņu portfolio. Tīri sajūtu līmenī Jūs zināsiet, ka esat atradusi labāko iespējamo variantu. Nekautrējieties arī fotogrāfam jautāt viņa idejas un ierosinājumus, lai Jūsu foto sesija izdotos patiešām interesanta un atmiņā paliekoša!

Kur organizēt fotografēšanos

Iespējas, kur organizēt šāda veida fotografēšanos ir ārkārtīgi daudz, tomēr izcelsim dažas no populārākajām. Ļoti populāra izvēle ir organizēt fotografēšanos profesionālā fotostudijā, kurā ir skaistas fona dekorācijas, kvalitatīvs un daudzfunkcionāls foto aprīkojums, foto sesijai nepieciešamie papildus atribūti utt. Šeit vienmēr būs labi laikapstākļi ir piemērots apgaismojums, lai fotogrāfijas izdotos teicamas. Tomēr ir kāda vide, kas Jūsu bildēm piešķirs papildus vērtību – daba.

punča fotografēšana

Apdomājiet, kuras vietas Jums sirdij ir vistuvākās. Ja jūtaties lieliski pie jūras, un ārā valda labi laikapstākļi – organizējiet fotografēšanos uz viļņu un saulrieta fona. Ja jūtaties labi mežā – tā būs burvīga un maģiska vieta, kur iemūžināt šo notikumu. Vasarā izskaņā ļoti interesantas bildes izdodas uz pļavu un purvu fona. Tomēr, ja vēlaties pēc iespējas vairāk palikt komforta zonā – izvēlieties savas mājas kā vietu, kur organizēt fotografēšanos. Jā, Jūsu mājas ir patiesa un dabiska vide. Nesamākslota un oriģināla. Tur Jūs jutīsieties dabiski un nepiespiesti, un tas būs redzams arī fotogrāfijās.

Kad vislabāk rīkot punča fotosesiju

Vispiemērotākais laiks punča fotosesijai ir septītais līdz astotais grūtniecības mēnesis. Līdz tam puncis ir ieņēmis izteiktu formu, taču vēl nav parādījušās strijas. Protams, fotografēties var arī ātrāk, kamēr pārvietošanās un kustības foto sesiju pozēšanai ir ērtas. Tomēr no pieredzes varam teikt, ka tieši pirmspēdējais gaidību mēnesis ir pats populārākais un visatbilstošākais laiks.

Kā noritēs grūtnieču fotosesija

Tas ir ļoti atkarīgs no tā, kur tā norisināsies un kādu formātu izvēlēsieties – klasisko vai dokumentālo. Ja izvēlēsieties pirmo, tad, visticamāk, foto sesija norisināsies studijā. Jums būs līdz jāpaņem dažus mīļākos apģērbu gabalus, bet par pārējo parūpēsies fotomākslinieks. Viņam būs visi nepieciešamie papildus aksesuāri, kas padarīs fotografēšanās procesu mazliet raibāk un atraktīvāku. Viņš Jūs vadīs fotografēšanas procesā – stāstīs, kā vislabāk iepozēt, sasmīdinās utt.

gaidību fotosesija studijā

Ja izvēlēsieties dokumentālo formātu, tad fotografēšanās notiks vai nu Jums sirdij tuvā vietā, vai darba, vai dzīves vietā. Nebūs nepieciešama pozēšana – viss norisināsies maksimāli dabiski. Fotogrāfijām būs jāatspoguļo Jūsu ikdienu, pozitīvu gaidīšanas un laimes sajūtu. Pašas fotogrāfijas būs pieejamas vai nu pēc dažām dienām, vai nedēļām, atkarībā no fotomākslinieka noslodzes.