Category

Ieteikumi fotogrāfiem

Esam apkopojuši nozares profesionāļu ieteikumus, kas fotogrāfiem ne tikai ļaus pilnveidoties savās spējās, bet arī risināt dažādus juridiskus un ar mārketinga aktivitātēm saistītus jautājumus.

fotosesija studijā

Fotostudijas īre (noma)

Autors - Ieteikumi fotogrāfiem Nav komentāru

Rīgā visnotaļ daudzās vietās ir pieejama fotostudijas īre (noma) fotogrāfu vajadzībām. Telpu īre fotosesijai ir labs variants, ja Jums nav savas studijas. Šīs vietas atšķiras pēc ļoti dažādiem faktoriem, kā piemēram, interjera, plašuma, tehniskā nodrošinājuma, cenas, atrašanās vietas un daudz kā cita. Mēs esam apkopojuši ja ne visus, tad lielāko daļu iespējamo variantu.

Lasīt tālāk

patentmaksa fotogrāfiem

Patentmaksa fotogrāfiem

Autors - Ieteikumi fotogrāfiem 2 Comments

Nereti rodas situācijas, kad cilvēks ar lielu prieku fotografē, taču hobiju pacelt jaunā, profesionālā līmenī, traucē neskaidrības ar saimnieciskās darbības reģistrēšanu un nodokļu nomaksu. Šajā rakstā pastāstīšu, kas ir patentmaksa, kā arī to, kādos gadījumos un apmēros fotogrāfam tā ir jāmaksā. Ticiet vai nē, viss ir daudz vienkāršāk, kā sākumā varētu šķist.

Lasīt tālāk
fotogrāfa saimnieciskās darbības reģistrēšana

Saimnieciskās darbības reģistrēšana

Autors - Ieteikumi fotogrāfiem Nav komentāru

Viens no galvenajiem soļiem, ceļā uz profesionāla fotogrāfa karjeru, ir saimnieciskās darbības reģistrēšana. Tieši neskaidrības par un ap reģistrācijas un grāmatvedības jautājumiem ir galvenais iemesls, kādēļ zināma daļa fotogrāfu tā arī nenonāk nākamajā līmenī. Šajā rakstā es apskatīšu fotogrāfiem visatbilstošākos uzņēmējdarbības veidus, aplūkošu to galvenās priekšrocības un trūkumus, pastāstīšu par reģistrēšanās kārtību un potenciālo nodokļu slogu. Galu galā, lai ikviens fotogrāfs skaidri spētu saprast, kurš ceļš viņam ir visizdevīgākais.

Lasīt tālāk