Skip to main content

TOP 15 Foto kursi Latvijā

Autors - 06.03.2021.marts 8th, 2021Ieteikumi fotogrāfiem
foto kursi online un klātienē iesācējiem

Jūsu uzmanībai 15 Latvijas labākie foto kursi (fotogrāfu atsauksmes), kas apgūstami gan online, gan klātienes režīmā, kā arī pieprasītākās fotoskolas un fotoakadēmijas. Tā būs lieliska iespēja gan iesācējiem apgūt fotografēšanas pamatus, gan pieredzējušiem fotogrāfiem gūt plašāku ieskatu fotogrāfijas pasaulē.

Fotogrāfu kursi klātienē

Šeit apskatāmi, pēc Latvijas fotogrāfu domām, vērtīgākie pieejami foto kursi, ko iespējams apgūt klātienē – nelielās grupās, kopā ar pasniedzēju, kas visbiežāk arī pats ir pieredzējis fotomākslinieks un skolotājs.

Ronalda Šulca apmācības

Mācību maksa: 350 eiro
Apmācību ilgums: 3 mēneši

Redaktors iesaka!

Ļoti iespējams, ka šīs ir labākās un nozares ekspertu atzītākās klātienes apmācības Latvijā. Profesionāls fotogrāfs ar daudzu gadu pieredzi, tostarp, ar Ņujorkas Fotogrāfijas institūta izglītību, iepazīstina jaunos fotogrāfus ar visiem būtiskākajiem aspektiem, kas nepieciešami, lai ievērojami uzlabotu darbu kvalitāti un iemācītos ar šo nodarbi arī pelnīt. Šeit būs daži no apmācībās aplūkotajiem jautājumiem:

  • Piemērotākās fototehnikas izvēle
  • Izcilu kompozīciju radīšana
  • Fotogrāfiju apstrādes noslēpumi
  • Profesionālas iemaņas fotostudijā
  • Fotogrāfu mārketings, zīmolvedība

Sīkāka informācija – https://teicami.lv/kursi/hobiju/foto-kursi/

Alises Rozes Dizaina studija

Mācību maksa: 216 eiro
Apmācību ilgums: 3 mēneši

Fotomākslinieka Kaspara Teilāna vadībā šo nodarbību laikā ir iespējams apgūt fotogrāfijas vēsturi, dažādas fototehnikas nianses, pareizus kameras iestatījumus un režīmu daudzveidību. Tāpat ir iespējams uzzināt vairāk par attēlu apstrādes programmu Adobe Photoshop. Īsumā – nelielas, kompaktas apmācības iesācējiem, lai uzzinātu vispārīgas lietas.

Sīkāka informācija – https://www.arstudio.lv/kursi/foto-kursi-alises-rozes-dizaina-studija

Fotomaster.lv

Mācību maksa: 280 eiro
Apmācību ilgums: 2 mēneši

Šīs apmācības norisinās krievu valodā. Apmācības ir sadalītas vairākos kursos, kas ir piemēroti dažādām vecuma grupām. Lielais uzsvars tiek likts tieši uz jaunatnes izglītošanu foto pasaulē. Attiecīgi, nodarbību laikā ir iespējams apgūt vispārīgas lietas, kas raisītu papildus interesi izglītoties tālāk un padziļinātāk. Mācību ilgums ir 10 nodarbības.

Sīkāka informācija – https://www.fotomaster.lv/

Aivara Tipša apmācības

Mācību maksa: 195 eiro
Apmācību ilgums: 3 mēneši

12 nodarbību ciklu (1. līmenis iesācējiem) pasniegs diplomēts un pieredzējis fotogrāfs ar augstāko pedagoģisko izglītību un 10 gadu stāžu šāda veida apmācību organizēšanā. Nodarbību laikā Jums būs iespēja apgūt praktiskas lietas, sākot ar tehnikas izvēli, beidzot ar fotogrāfiju pēcapstrādi. Pēc pirmā līmeņa absolvēšanas būs iespējams pieteikties arī otrā līmeņa kursiem, kas izmaksās 210 eiro. Tajos būs iespējams gūt plašu ieskatu darbā ar modeļiem fotostudijā – pozēšanas nianses, apgaismojuma veidošana un citas lietas. Meistars piedāvā arī privātstundas (50 eiro par nodarbību).

Sīkāka informācija – https://fotokursiat.lv/lv/fotokursi

Fototelpa.lv

Mācību maksa: 330 eiro
Apmācību ilgums: 3 mēneši

Šīs apmācības vadīs vairāki pasniedzēji, un to laikā dalībniekiem būs iespējams apgūt fototehnikas nianses, fotogrāfiju drukāšanu, pēcapstrādi (Adobe Lightroom). Tāpat būs iespējams piedalīties kopīgos izbraucienos – plenēros – kuru laikā varēsiet praktizēties dažādos āra apstākļos.

Sīkāka informācija – https://fototelpa.lv/

Iļjas Ševcova apmācības

Mācību maksa: 265 eiro
Apmācību ilgums: 2 mēneši

Iļja ir pieredzējis fotogrāfs un augstskolas RISEBA audiovizuālās mediju un mākslas maģistra studiju pasniedzējs. Viņš ir sagatavojis vairāku mēnešu kursu, kurā zināšanas var smelties arī interesenti no malas. Nodarbību laikā Iļja māca fotokameru uzbūvi, dažādus iestatījumus un fotogrāfijas pamatus, kompozīcijas pamatprincipus, darbu fotostudijā, dažādus foto žanrus, piemēram, dokumentālo, dzīvnieku, zemūdens u.c. foto. Katrs no dalībniekiem tiek arī praktiski iesaistīs apgūto zināšanu pielietošanā.

Sīkāka informācija – +371 25 620 068

Photoforyou.lv

Mācību maksa: 100-300 eiro
Apmācību ilgums: 1-3 mēneši

Fotogrāfs Sergejs Getmans pasniedz jauno fotogrāfu apmācības, kas paredzētas bērniem, un tās ir sadalītas vairākos līmeņos – sākot ar iesācējiem paredzēto, beidzot jau ar samērā pieredzējušu un zinošu fotogrāfu līmeni. Nodarbības notiek krievu valodā. To laikā ir iespējams apgūt pamatzināšanas fototehnikas pareizā izmantošanā, dažādus kompozīcijas un fotogrāfiju pēcapstrādes noslēpumus, pozēšanas trikus un daudz ko citu.

Sīkāka informācija – http://www.photoforyou.lv/fotokursy

Online (tiešsaistes) kursi

Otra opcija ir pamatus un sev interesējošos jautājumus apgūt vai nu online režīmā, kura pamatā ir jau ierakstītas video lekcijas, ko ir iespējams noskatīties sev ērtā laikā, vai nu tiešsaistes (tālmācības) režīmā, kad noteiktā dienā un laikā, interneta vidē, notiek reāllaika nodarbības.

Aināra Mazjāņa apmācības

Mācību maksa – 59 eiro
Video lekciju ilgums – 7,5 stundas

Redaktors iesaka!

Nodarbības pasniedz foršs un labi pazīstams Latvijas fotogrāfs ar vairāk nekā 10 gadu fotografēšanas un 4 gadu kursu pasniegšanas pieredzi. Apmācības sastāv no 10+ video lekcijām, kur katrā saprotamā un interesantā veidā tiek stāstīts par topošam fotogrāfam noderīgām lietām:

  • Fotografēšanas pamati
  • Labākās fototehnikas izvēle
  • Piemērotākie kameras iestatījumi
  • Fotogrāfiju pēcapstrādes triki
  • Profesionālu fotogrāfu noslēpumi

+ 30 dienu naudas atmaksas garantija

Sīkāka informācija – https://www.mazjanis.com/fotokursi

AR Dizaina studijas kurss

Mācību maksa – 128 eiro
Tiešsaistes nodarbības – 2 mēneši

Tiešsaistes nodarbības vada fotogrāfs Kaspars Teilāns, tās ilgst 2 mēnešus, katru trešdienas vakaru no 18:30 līdz 21:00. Nodarbību laikā ir iespējams apgūt fotokameras uzbūvi, dažādu objektīvu atšķirības, fotoaparāta režīmus un funkcijas, kompozīcijas pamatus, dažādus fotogrāfijas žanrus u.c.

Sīkāka informācija – https://www.arstudio.lv/kursi/online-kursi/foto-kursi-vakara-grupa-kaspars-teilans

Fotografēšanas pamati (Udemy)

Mācību maksa – 34,99 eiro
Video lekciju ilgums – 13 stundas

Latvijā radīts Udemy online kurss, ko iespējams skatīties latviešu valodā. Tajā iespējams apgūt galvenās pamata lietas izvērstā veidā – terminoloģiju, fotokameras iestatījumus un pareizu lietošanu. Tāpat ir aplūkota fotografēšana dažādās vidēs – pilsētā, dabā, dienā un naktī.

Sīkāka informācija – https://www.udemy.com/course/fotografesanas-pamati-iesacejiem/

Adobe Lightroom Classic (Udemy)

Mācību maksa – 34,99 eiro
Video lekciju ilgums – 8,5 stundas

Šajās tiešsaistes nodarbībās, ko varat skatīties jebkurā, sev ērtā laikā, Jums būs iespēja apgūt fotogrāfiju pēcapstrādes datorprogrammas Adobe Lightroom Classic pamatus, kā arī vidēja un augsta līmeņa funkcijas, kas ļaus teju jebkuru fotogrāfiju padarīt izteiksmīgu un acij baudāmu.

Sīkāka informācija – https://www.udemy.com/course/adobe-lightroom-classic-pamati/

Zanes Stores apmācības

Mācību maksa – $5.50 – $25.50 / mēn.
Video lekciju ilgums – Nav zināms

Fotogrāfe Zane Store interesantā veidā, izmantojot platformu Patreon, ir apkopojusi savu pieredzi rakstu un videomateriālu formā, un regulāri šo informāciju papildina, daloties savos noslēpumos un praksē gūtajās atziņās. Pieeja saturam ik mēnesi maksā noteiktu summu, atkarībā no Jūsu izvēlētā plāna.

Sīkāka informācija – https://www.patreon.com/zanestore

Mācību iestādes

Vēl bez īstermiņa apmācībām un meistarklasēm fotogrāfiju ir iespējams apgūt arī ļoti padziļinātā līmenī, aptverot tās vēsturi, filozofiju, tehniskos aspektus un citas lietas. Izvēloties kādu no studiju programmām Latvijas mācību iestādēs, Jūs apgūsiet ko vairāk par fotosesiju organizēšanu privātpersonām – tā būs plaša spektra profesija ar spēju izmantot fotogrāfiju kā līdzekli daudz lielāku mērķu sasniegšanai.

ISSP fotoskola

Mācību maksa – 2340 eiro
Studiju ilgums – 2 gadi

Studijas ilgst divus gadus, tās ir paredzētas cilvēkiem, kas jau ir guvuši fotografēšanas pamatzināšanas, bet vēlas gūt daudz plašāku un profesionālāku ieskatu fotogrāfijas pasaulē. Nodarbības norisināsies vakaros un tās vadīs virkne pieredzējušu Latvijas fotogrāfu un fotonozares speciālistu.

Sīkāka informācija – http://www.isspskola.lv/lv/programma/attistot-fotografijas-valodu

Latvijas Kultūras koledža

Mācību maksa – 3500 eiro
Studiju ilgums – 2,5 gadi

Studiju laikā ir iespējams iegūt specialitāti “Foto un Video producēšana“. Studentiem būs iespējams iegūt gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas teju visos ar šo nozari saistītajos jautājumos un studiju noslēgumā iegūt kvalifikācijas diplomu.

Sīkāka informācija – https://kulturaskoledza.lv/pilna-laika-studijas/foto-un-video-producents/

Rīgas Stradiņa universitāte

Mācību maksa – 5700 eiro
Studiju ilgums – 3 gadi

Ļoti iespējams, ka nopietnākā studiju programma Latvijā par šo tēmu, kurā tiek sagatavi profesionāļi ar prasmēm foto projektu producēšanā un realizēšanā. Absolventi fotogrāfiju uzlūkos kā mediju, kas spēj glabāt un nodot informāciju caur dažādiem kanāliem – reklāmu, presi, mākslu u.c. Studentiem, studiju laikā, ir iespēja praktizēties Latvijas lielākajos medijos un pieprasītākajās reklāmas aģentūrās.

Sīkāka informācija – https://www.rsu.lv/studiju-programma/fotografija

Daži vārdi noslēgumā

Ja gadījumā Jums ir zināmas kādas ļoti vērtīgas fotogrāfu apmācību iespējas, kas nav ietvertas šajā publikācijā – droši sūtīt mums savu viedokli un atsauksmes uz epastu. Tāpat labprāt saņemsim Jūsu kritiku, gadījumā, ja esat guvuši negatīvu pieredzi kādā no mūsu apskatītajām mācību iespējām. Nekas nav akmenī kalts un viss ir mainīgs – priecāsimies veikt uzlabojumus!

Vēl es gribētu pateikt lielu paldies profesionālai fotogrāfei Andrai Martai, pateicoties kuras apkopotajai informācijai un intervētajiem fotogrāfiem šis raksts vispār varēja tapt. Viņa ir lieliska fotogrāfe un cilvēks, tā kā noteikti iesaku aplūkot viņas piedāvājumu un pievienot kontaktu lokam!

Vai rakstā ietvertais info noderēja?
Priecāsimies, ja ar to padalīsies! 🙂

Izsaki viedokli